Трудна, но заслужена победа на поморийските хандбалистки

14993344_1277506588989531_3482850581319642521_nМного интересен и оспорван бe мачът в петия и последен кръг от първия полусезон по хандбал за “А”РХГ жени между отборите ОХК “Поморие” и ХК “Никиспорт”-гр.Сливница. Срещата между четвъртия и петия във временното класиране беше много оспорвана и равностойна, завършила при резултат 24:23 за Поморие. Момичетата на Щерион Василев играха много задружно и колективно, бяха изключително отговорни и това им донесе победата, с която заеха четвърто място, измествайки Сливница след тях. Най-резултатни за Поморие бяха: Татяна Гафарова – 8 гола, Валерия Миладинова – 7 гола, Силвия Куманова – 3 гола, Жана Маразова – 2 гола, Димка Предьова – 2 гола и Лили Стойчева – 2 гола. Треньорът Щерион Василев остана доволен от всички момичета.

Следващият полусезон започва на 11.12.2016г. Отборът на Поморие ще бъде домакин в първата среща срещу ХК “Етър”- Велико Търново