Поморие спечели морското дерби с Несебър

В оспорвано морско дерби, с получени много картони,  Поморие се наложи над Несебър с 3:1 в XIII кръг от първенството на Втора професионална лига.

Домакините поведоха с 2:0 още до почивката. Иван Колев откри с глава в 23-та минута, а в 44-та Ахмед Ахмедов удвои на празна врата.

Четири минути след почивката Христо Лемперов можеше да направи резултата класически , но уцели лявата греда. Поморийци все пак стигнаха и до 3-ти гол в 68-та минута, когато се разписа отново Иван Колев. И за трите попадения с асистенции се отличи Милен Танев. Гостите стигнаха до почетен гол чрез капитана Николай Костов в 77-та минута от дузпа.

Съперниците завършиха мача с човек по-малко, след като главният съдия Георги Давидов отстрани от игра Деян Лозев от Поморие в 71-та минута с директен червен картон и Иван Цачев от Несебър за втори жълт картон 3 минути по-късно.

След победата си днес отборът на ОФК “Поморие” се изкачи в средата на  временното класиране с актив от 18 точки.

В следващият XIV кръг Поморие гостува на отбора на Банско на 26.11.2016 г. /събота/ от 14:30 часа.