Българо – гръцко дружество “Анхиало” – Поморие съвместно с Гръцкия хор „Евесто“ от Лариса ще изнесе концерт на 06.07.2025 г. /неделя/ на откритата сцена пред НЧ „Просвета 1888“ от 20.00 часа. Участие в изявата ще вземе дамският хор към дружеството с диригент Розалина Коцева и танцовият състав с ръководител Лиляна Христова.
Хор „Евесто“ е основан през 1990 г. от малка група хора с любов към полифоничното пеене и с цел популяризиране на местната култура. От 2017 г. хорът е със структура на четиригласен смесен хор с 85 членове и репертоар, включващ забележителни композиции от гръцки и чуждестранни композитори. Художественото ръководство и подготовката на хора се ръководи от диригента Константинос Матис.
Председателят на Българо – гръцко дружество “Анхиало” Стефка Аликова кани жители и гости на града, за да бъдат част от цветния приятелски концерт.