Вие сте тук: Начало » Toп новини » Наградени участници в Националния тракийски събор „Гергьовден”
        Наградени участници в Националния тракийски събор „Гергьовден”

        Наградени участници в Националния тракийски събор „Гергьовден”

        Над 150 фолклорни формации от цялата страна се включиха в дванадесетото издание на Националния тракийски фолклорен събор „Гергьовден” в Поморие. В двата конкурсни дни 4 и 5 май 2015 г. заседава жури в състав: председател – проф. д-р Стефан Чапкънов – композитор и диригент и членове Калинка Згурова – странджанска народна певица; Илка Димитрова – музикален редактор БНР; Димитър Стойков – акордеонист и народен изпълнител и Дора Арбова – музикален педагог.
        НАГРАДЕНИ УЧАСТНИЦИ
        Три Специални награди на манастир „Св. Георги Победоносец”  гр. Поморие:

        -На Ансамбъл „Гоце Делчев” при ПК пристанище Бургас и солистите Мария Караманова и Ангел Митрев
        -За цялостна дейност на НЧ „Просвета-1935” с. Равадиново и солиста Иван Христов – 14г.
        -На ФГ „Пей сърце” при ПК „Св. Георги” гр. Поморие
        Награди на журито за Фолклорни групи:
        І-ва награда – ФГ при НЧ „Самообразование” с. Гълъбец
        І-ва награда – ФГ при НЧ „Поука-1907” с. Горица
        ІІ-ра награда – ФГ при НЧ „Пробуда – 1929” и ПК „Златна есен” с. Извор
        ІІ-ра награда – ФГ „Златна възраст” при ПК с. Дебелт
        ІІ-ра награда – ФГ „Калинка Вълчева” при ПК „Калинка Вълчева” гр. Добрич
        ІІІ-та награда – Смесена група „Златна есен” при ПК „Златна есен” с. Вълчаново
        ІІІ-та награда – ФГ „Перуника” при ПК „Освобождение” гр. Бургас
        ІІІ-та награда – ФГ „Надежда” при ПК „Надежда” с. Дюлево
        Фолклорни групи – деца
        І-ва награда – ДФГ „Тракийче при НЧ „Л. Каравелов-1940” гр. Бургас
        ІІ-ра награда – ДФГ „Алени божурчета” гр. Средец
        ІІІ-та награда – ДФГ”Росенче” при НЧ „Ангел Величков” с. Росен
        Индивидуални изпълнители – до 18 г.:
        І-ва награда – Наталия Владимирова
        ІI-ра награда– Стиляна – Роса Матева
        ІІ-та награда – Катерина Парашкевова
        Индивидуални изпълнения – възрастни
        І-ва награда – Йорданка Ялъмова
        І-ва награда – Мария Стоянова
        ІІ-ра награда – Стайко Калоянов
        ІІ-ра награда – Стойко Василев
        ІІI-та награда – Недялка Стоянова
        ІІІ-та награда–Стоянка Минева
        Инструменталисти възрастни
        І-ва награда – Трио: Велико Василев; Войно Митев; Стоян Цанев с. Гильовца
        Инструменталисти – деца
        І-ва награда – Павел Димов – гайда
        ІІ-ра награда – Михаил Динев – гайда

        Горе