Лека атлетика: Татяна Дячкова втора в Боровец

systezateli

През изминалия уикенд се проведоха две състезания по лека атлетика, в които участие взеха и поморийските бегачи на дълги разстояния от Спортен клуб “Атлет 2004”. На 5 октомври в к.к. Боровец, в местността Широка поляна за 13 -та поредна година се състоя крос-кънтри за купа “Самоков”. Въпреки сериозната конкуренция на 2000 м при момичетата до 16 год. отлично се представи Татяна Дячкова, която се класира на второ място с резултат 7,56 мин. само на 4 секунди след победителката Наталия Иванова от СК Атлетик Луковит. При момчетата до 16 год. Иван Атанасов завърши на осмо място.

На следващия ден – неделя, 6 октомври се проведе традиционният Софийски маратон, който в своето 30-то издание събра не само най-добрите бегачи на дълги разстояния от България, но и много авторитетни международни представители, включително от Етиопия и Мароко. На дистанция 6 км при жените на пето място се класира 15 годишната Татяна Дячкова с време 24,16 мин. която показа, че има сериозен потенциал и в шосейните пробези. При мъжете на 18 км. достойно се представиха и другите поморийски лекоатлети  Атанас Атанасов и Иван Атанасов.