Хандбал: Поморийки с коварна загуба в Хасково

Поморийските хандбалистки има за какво да съжаляват в първия си изигран мач в групата на майсторките в първенството на 2013 -2014 г.. Във втория кръг на А РХГ възпитаничките на Щерион Василев изпуснаха победата  като гости срещу тима на Хасково с резултат 28:27.
През първата част домакините доминираха в по-голямата част на мача. Благодарение на вратарката  Красимира Каръкова поморийки успяха да завършат полувремето с разлика от 1 гол за тима на Хасково – 13:12 .
Силните изяви на Каръкова обърна резултата в полза на гостенките през втората част, но 10 минути преди края на срещата Петя Митева /пивот в отбора/беше отстранена от съдиите с червен картон.
Само три минути не достигнаха на поморийки, за да запазят воденето в резултата. С човек по-малко Поморие загуби мача с разлика от 1 гол.
“Въпреки загубата като гости доволен съм от играта на отбора”, коментира Щерион Василев след срещата.
В следващия ІІІ кръг Поморие ще играе като домакин на 20.10.2013г. /неделя/ срещу “Левски – 1920 /Стражица/