Момчетата на ОХК “Поморие” ще играят на финала за Купа България

53209755_382346868988062_1639986249265577984_nНа 28.02 в гр.Шумен се проведоха квалификации за Купа България .ОХК Поморие игра в една група с отборите на ХК ,,Мартен 67,, – гр.Мартен, ХК,,Полюс-тм,, – гр.Плевен и ХК ,,Раховец-2008,, – Горна Оряховица. В първия мач поморийци играха равностойно, гол за гол, с миналогодишния шампион от гр. Плевен, но през втората част на мача, след две груби грешки на нашите момчета,отбора остана с двама по-малко и плевенчани наваксаха с 5 гола преднина. Срещата завърши 16:22 за Плевен.

Веднага след първия мач започна втората среща с ХК “Мартен”. Първата част на полувремето, след лека преумора от предния мач, завърши 5:5. След това се мотивираха и се върнаха в мача. Краен резултат 18:11.

Третата среща поморийските момчета излязоха срещу Горна Оряховица. Доминиращият отбор през целия мач беше ОХК Поморие и срещата завърши при резултат 17:8. След изиграните мачове ОХК Поморие се класира на финала за Купа България.

В състава взеха участие: Християн Казаков – 20 гола, Костадин Иванов – 12 гола, Николай Йорданов – 10 гола, Емил Дичев – 9 гола, Кристиян Самоковлиев – 1 гол, Георги Томов – 1 гол, Кристиян Самоковлиев, Марин Иванов, Калоян Байлов, Станимир Михалакиев, Пламен Божков, Мартин Недялков и не на последно място с отлични прояви на вратата Тодор Илиев и Преслав Иванов.

Пожелаваме им успех на финала, който ще се проведе на 9 и 10.03.2019г.!