„Поморие“ изтърва победата в последните секунди

Отборите на „Поморие“ и „Нефтохимик“ – Бургас завършиха наравно 1:1 в морското дерби на Втора професионална лига. Двата отбора играха на градския стадион в Несебър.

Поморийци откриха резултата в 11-та минута след центриране от корнер и гол с глава, отбелязан от Ахмед Ахмедов. Постепенно мачът се изравни, като гостите от Бургас направиха доста остри контраатаки. В същото време домакините можеха да удвоят след опасни влизания на Ахмедов и Бекир Расим.

През втората част срещата започна нервно, като играта бе накъсана и двата отбора търсеха път към гола. “Поморие” допусна грешки в защита, които позволиха на бургазлии да застрашат вратата на Теменлиев.

Момчетата на треньора Веселин Бранимиров в същото време осъществиха няколко добри атаки и успяха да ударят дори и гредата. В последната минута бе отсъдена дузпа в полза на Нефтохимик, в което Даниел Стоянов я превърна в гол. До края на срещата нямаше време за нищо повече и от двата отбора.