„Поморие” победи „Локомотив” /София/

Футболистите на Поморие се поздравиха с първа победа в първенството на Втора лига. В мач от V-тия кръг отборът се наложи като домакин над Локомотив /София/ с 2:0. Поморийци доминираха през всичките 90 минути и само пропуските ги лишиха от още по-изразителен успех.

Християн Казаков откри резултата в 29-та минута с глава, след центриране на Милен Танев.

В 73-та минута поморийци получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение срещу капитана им Антон Иванов към наказателното поле. Вратарят Александър Любенов обаче спаси удара от бялата точка на Ахмед Ахмедов.

Домакините удвоиха резултата в своя полза 9 минути преди края, когато резервата Илиян Шерденов се разписа с елегантен прехвърлящ удар.

Близо 1200 зрители аплодираха първата победа на ОФК “Поморие” за сезона.Сред тях абонаментното си място във ВИП ложата беше заел и кметът Иван Алексиев.

Следваща среща на ОФК “Поморие” е гостуване на отбора на ПФК “Етър” -Велико Търново на 17.09. 2016 г./събота/ , от 18:00 часа.