Преди лагера в Банско ОФК”Поморие” победи “Созопол” в контрола

В контролна среща, играна на своя стадион, поморийци се наложиха с 3:2 над Созопол, под ръководството на новия си старши треньор Радослав Боянов.

Всичко интересно през първото полувреме се случи в самия му край. В 41-та минута Бекир Расим се възползва от пас на Живко Жеков и с премерен удар откри резултата. Само 180 секунди по-късно равенството бе възстановено. Станимир Баев центрира от фаул, а Уилфред Гримо засече от близко разстояние за 1:1.

В 50-та минута воденият от Маргарит Димов тим поведе. Антонио Ласков бе точен за 1:2, след като с чудесен удар от дистанция намери долния десен ъгъл. В 70-та минута защитата на гостите сгреши фатално. Алеко Христов открадна топката, премина вратаря и на празна врата направи 2:2. Малко по-късно възпитаниците на Радослав Боянов можеха да стигнат до пълен обрат. Ударът на Кристиян Христов, обаче срещна напречната греда. 4 минути преди края на редовните 90, Поморие все пак стигна до победата. Бившият футболист на Созопол Теодор Стефанов стреля от наказателното поле, топката рикошира в защитник на гостите и спря в мрежата за крайното 3:2.

Днес  ОФК Поморие замина на подготвителен лагер в Банско, който ще продължи до 07.07.2018. Там ще бъдат изиграни още 2 контролни срещи :

• 03.07. от 18:00 часа с отбора на ЦСКА 1948 /София/
  • 06.07. от 18:00 часа с отбора на Арда /Кърджали/