Юноши младша по хандбал с първа победа! Отборът тренира от 1 година

handbal momchetaНа 12.11.2016г.в залата на Гранд хотел Поморие се проведе първия официален турнир по хандбал за юноши младша възраст.

Първата среща “Поморие” взе служебна победа с 10:0 от отбора на ХК “Труд”, тъй като гостите не се явиха.

Във втората среща ХК “Поморие” излезе срещу ХК “Топлика” – с.Мин. бани.Началото на срещата започна добре за поморийските хандбалисти и в края на първото полувреме завърши при резултат 6:3 за домакините. Второто полувреме бе доста оспорвано, но въпреки трудностите момчетата надделяха над противника и мача завърши при резултат 11:10 за домакините. За състава на Поморие играха: Димитър Димитров – 7 гола ,Петър Трендафилов – 3гола, Иван Парашкевов – 1 гол, Петрус Симонян, Марио Георгиев, Димитър Камов, Алекс Жечев, Иван Стойчев, Георги Андонов, Николай Жечев, Андрей Попчев, Християн Казаков, Сергей Георгиев, Николай Йорданов. Поморийските момчета тренират едва от една година и тази първа победа им беше важна за сплотяване на колектива.

Треньорките Красимира Каръкова, Петя Митева  и Соня Мариенакиева за момента са доволни, но има още какво да искат за по-доброто развитие на отбора.