Спортен клуб “Железни ръце” -Поморие с два златни и два бронзови медала от първенство

Спортен клуб по канадска борба „Железни ръце“ гр. Поморие спечели два златни и два бронзови медала на Националното Армрестлинг първенство, което се проведе в НЧ „Напредък“ – Лясковец на 22 и 23.04.2023 г.

Мария Димитрова от поморийския клуб завоюва две първи места, като на финала осезаемо доминираше над съперничката си от „Локомотив 96“ – Горна Оряховица както на лява, така и на дясна ръка.

Христо Христов направи страхотен дебют на първото си Национално първенство при юноши над 80 кг. Той спечели трето място и бронзов медал на дясна ръка. Иван Иванов също взе бронз при мъже ветерани абсолютна категория.

Отборът на СК „Железни ръце“ благодари на треньора си Емил Илчев за предадените професионални умения, за подкрепата и старанието.

Малките също представят достойно отбора . На училищен турнир в Стара Загора преди две седмици  най-малкият състезател от Клуб „Железни ръце“ Теодор достойно представи Поморие, като спечели два златни медала.