Рекордна четвърта европейска титла за Испания

Испания победи Англия с 2:1 и стана за четвърти път европейски шампион по футбол. Головете отбелязаха за Испания Нико Уилямс и Микел Оярсабал, а за англичаните –Коул Палмър

Първото полувреме завърши 0:0. В началото на второто полувреме на големия финал на UEFA EURO 2024 резултатът за “Ла Фурия Роха” откри Нико Уилямс в 47-та минута. В 73-та Коул Палмър изравни. В 86-та  минута Микел Оярсабал направи испанците първенци на Европа. Нападателят, влязъл от резервната скамейка, стигна първи до топката и с едно докосване я прати във вратата на “трите лъва”.

Испанският отбор е рекордьор по титли от европейски първенства, той на европейския връх за рекорден четвърти път (2024, 2012, 2008 и 1964 г.).

За най-добър млад играч беше обявен Ламин Ямал, а за футболист номер 1 на турнира – Родри.

Състав на Испания: Унай Симон, Даниел Карвахал, Робин Льо Норман, Аймерик Лапорт, Марк Кукурея, Родри, Фабиан Руис, Ламин Ямал, Дани Олмо, Нико Уилямс, Микел Оярсабал, Начо Фернандес, Мартин Субименди и Алваро Мората (капитан)