България победи и Чехия на Евроволей 2015

Тимът, воден от Пламен Константинов, постига трудна, но важна победа, надделявайки над Чехия с 3:2 (19:25, 25:20, 16:25, 25:19, 15:9) във втория си мач от Група А, игран пред близо 10 500 зрители в “Арена Армеец”.

Капитанът Владо Николов получи почивка, а на негово място започна Николай Учиков. Героят обаче бе Мирослав Градинаров, който влезе в хода на мача и имаше голяма роля за обрата. Първите си минути на Евроволей записаха и Андрей Жеков и Станислав Петков.

Най-полезни за българския тим станаха Тодор Алексиев (46% ефективност в атака, 47% позитивно и 21% перфектно посрещане) и Мирослав Градинаров (1 ас и 52% ефективност в атака) съответно с 13 и 12 точки за победата.

За чехите Михал Фингер (3 блока и 43% ефективност в атака) и Адам Бартош (1 блок, 43% ефективност в атака, 61% позитивно и 44% перфектно посрещане) реализираха съответно 18 и 17 точки.

Поради изгубените два гейма, българските национали получиха само 2 точки за този свой мач, като общият им актив засега се равнява на 5 точки, колкото имат и противниците им от Холандия, които  надвиха отбора на Германия с 3:2.

Първото място в групата ще се реши, когато националите ни излизат именно срещу Холандия от 20:45 в зала “Арена Армеец”. Малко преди това, в 17:46, ще се реши и спорът за третото място между Германия и Чехия, като отборът победител ще се класира за осминафинал.