Отборът на Поморие се наложи с 4:1 над Свиленград

Отборът на Поморие зарадва верните си фенове с убедителна победа в последното си домакинство за сезона. Първенецът на Югоизточната III-та девизия се наложи с 4:1 над Свиленград в мач от 33-ия кръг на стадион Поморие.
Старши треньорът Малин Орачев даде шанс за изява на повече от футболистите, които по-рядко влизаха в игра през първенството.Само трима от титулярите се ползваха със същия статут и в предишните срещи.
Още в 10-та минута Емил Гетов откри за домакините от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Димитър Коларов.Алеко Христов удвои в 29-та минута след центриране на Стойко Иванов, а в самия край на полувремето Живко Илиев направи аванса на своя тим класически.
Малко след почивката опитният Владислав Ямуков от Свиленград получи директен червен картон, но и в намален състав гостите стигнаха до почетен гол чрез Любомир Александров (49′) .
Девет минути преди края, Коларов се реваншира за многобройните си пропуски, като оформи крайния резултат 4:1.