Българският ансамбъл спечели злато и бронз в последния кръг на Световната купа

Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели два медала от последния за годината турнир от Световната купа, който се проведе в Казан. Михаела Маевска, Ренета Камберова, Цветелина Найденова, Христиана Тодорова и Цветелина Стоянова завоюваха злато на три топки и две ленти и бронз на пет чифта бухалки. Възпитаничките на Ина Ананиева заеха първото място с топки и ленти, след като получиха оценка 17.560 точки.

Същият сбор събра и ансамбълът на Беларус, който също получи златни медали. Руските гимнастички заеха третото място с 17.600. Домакините все пак спечелиха титлите на бухалки и в многобоя.

В първата дисциплина българките заеха трето място с оценка 17.550. Представителките на Беларус завършиха втори със 17.650, а победителките получиха 18.600 точки.

Българският ансамбъл приключи сезона в Световната купа с четири титли и общо десет медала. С повече златни отличия завърши единствено Русия – десет от 24 възможни. /КРОСС/