Първият полуфиналист на Евро 2016 е Португалия

Португалия е първият полуфиналист на Евро 2016, който  премери сили с отбора на Полша. Полският нападател Роберт Левандовски защити рекорда си за бързи голове с поредното скоростно попадение, едва минута и 40 секунди след първия съдийски сигнал. Ренато Санчес успя да изравни резултата в 33-ата минута Редовното време завърши с равен резултат 1:1, като крайният изход от срещата бе решен с дузпи. Португалците постигнаха значителна преднина в дузпите – 5 срещу 3 гола от страна на поляците.

На 1 юли, от 22.00 ч. Уелс ще премери сили с Белгия, а на 2 юли е срещата между Германия и Италия. В неделя е и последният четвъртфинал – между Франция и Исландия.

Полуфиналите ще се играят на 6 и 7 юли, а финалният мач ще се състои на 10-ти юли в Сен-Дени.