Поморие и Созопол си поделиха точките

Морското дерби от 12-ти кръг на “Б” група между Созопол и Поморие завърши без голове-0:0. Двата отбора разчитаха повече на сигурността и рядко се впуснаха в авантюристични атаки.Съперниците си поделиха по едно полувреме, като през първото полувреме превъзходство имаха гостите от Поморие, а през второто -домакините от Созопол.
Най-чистото положение за гол в мача изникна още в 8-та секунда, когато Славчо Шоколаров от ОФК “Поморие” разтресе напречната греда. В 24-та минута пък Диян Хаджиев можеше да отбележи за Созопол, но ударът му беше избит от голлинията от Антон Иванов.
В 72-та минута вратарят на гостите Янко Георгиев отрази силен далечен удар на Емануил Манев.
ОФК “Поморие” остава лидер в класирането с 32 точки.
Следваща среща на ОФК “Поморие” е с отбора на ПФК “Ботев”- Гълъбово на 08.11.2015 г. /неделя/, от 14:30 часа на стадион Поморие.