Първите финалисти в Pomorie cup 2016 са ясни

Отборите на „Нефтохимик” и „Несебър” са първите финалисти в турнира „Pomorie cup 2016”. Класирането на „Нефтохимик” на финал бе постигнато след победа с 3:1 над “Спартак”- Плевен. В последния мач от групата плевенчани откриха играта чрез Григор Долапчиев в 20-та минута, но 10 минути по-късно Стефан Недялчев успя да изравни резултата с глава. „Нефтохимик” доминираше изцяло през второто полувреме и заслужено стигна до победата. Теодор Стефанов направи 2:1 от дузпа в 70-та минута, а Владислав Мисяк покачи до 3:1 малко преди края на мача.

Отборът на Несебър стана вторият финалист след победа над Созопол с 2:0. И двата гола паднаха до почивката. Трайо Грозев откри в 25-та минута с премерен шут от границите на наказателното поле, а Нуретин Пюскюлю удвои с глава след корнер в самия край на I-то полувреме. През втората част „Созопол” притисна своя съперник в неговата половина, но рядко създаваше чисти голови положения.Осем минути преди края Васил Калоянов можеше да намали от дузпа, но вратарят Росен Андонов я спаси. Така “Несебър” завърши първи в група “Б” с 6 точки ,ФК “Созопол” – с 3,”Лудогорец II” с 0.

На 13 февруари ще се играят мачовете за разпределение на местата в крайното класиране. Програмата за последния ден на турнира Pomorie cup 2016 е следната:
* 11:00 часа за V и VI място ще играят – ПФК “Спартак” Плевен – ПФК “Лудогорец II” Разград;
* 13:00 часа за III и IV място се срещат отборите на “Поморие” и “Созопол”;
* 15:00 часа Финал за Купата играят – ПФК “Нефтохимик” Бургас – ОФК “Несебър”.