„Поморие” победи „Добруджа”

Отборът на Поморие постигна първа домакинска победа в “Б” група за 2016 година. Възпитаниците на Малин Орачев се наложиха с 1:0 над „Добруджа”.
Първото полувреме премина при равностойна игра, като и двата отбора не можаха да създадат чисти голови положения. В 35-та минута обаче гостите останаха с човек по-малко, след като за втори жълт картон от игра бе отстранен Кристиян Петков.
Втората част започна с натиск на домакините и в 68-та минута бе отсъдена дузпа за „Поморие” за игра с ръка в наказателното поле на защитник на Добруджа. Точен от бялата точка бе капитанът Любомир Божинов.
Три минути преди края на мача домакините можеха да достигнат до 2-ри гол. Прехвърлящ удар на Кирил Георгиев обаче срещна напречната греда.
На следващата среща отборът на ОФК “Поморие” гостува на ПФК “Дунав”- Русе на 12.03.2016 г. /събота/, от 15:00 часа.