Отборът на Черно море победи Левски и спечели Купата на България

Отборът на Черно море е новият носител на Купата на България след исторически мач. “Моряците” триумфираха с първа купа в своята история, след като надвиха напълно заслужено Левски с 2:1 след продължения пред пълните с над 17 000 зрители трибуни на “Лазур”. Интересното е, че момчетата на Никола Спасов сториха това с 10 човека, тъй като в 38-ата минута Стенио дос Сантос бе изгонен за два жълти картона, а в 20-ата директен червен бе спестен на Борислав Стойчев. Въпреки това и попадението на Антонио Аниете в 72-ата минута, “сините” изпуснаха за пореден път трофей, който държаха в ръцете си. Гол на Бакари в 92-ата минута прати срещата в продължение, в което минута преди края Матиас Курьор мина като на парад през защитата на столичани и записа името си и това на своите съотборници в историята на Черно море. Героят за варненци можеше да се превърне в антигерой, ако Ивайло Стоянов бе отсъдил чистата дузпа в 115-ата минута за нарушение в наказателото поле срещу Абди. Секунди преди края Веселин Минев също получи червен картон. Левски пък остана с празни ръце в шести пореден сезон, като продължи своята мъка и най-вече тази на феновете си, които бяха над 14 000 на стадиона в Бургас. Малцина от тях, бесни от поредната загуба, изпочупиха около 300 седалки по трибуните след мача, преди да напуснат стадиона. 26-кратните шампиони на България нямат титла от 2009 година, а купа от 2007 година, след като загубиха финала и през 2013 година с дузпи от Берое, пише sportal.bg. Капитанът на Черно море и един от най-добрите играчи в двубоя Михаил Венков вдигна своята четвърта купа от пет финала и прати в екстаз феновете на “зелено-белите”