Част от протестиращите основаха движение “Освобождение”

Част от протестиращите основаха в София движение “Освобождение”, което ще участва в парламентарните избори на 12 май, предаде КРОСС.

В бившето кино “Освобождение” в София част от протестиращите основаха общобългарско движение с името “Освобождение”.

Участваха в началото повече от 120 души, накрая бяха около 80. Всичките решения се взеха с квалифицирано мнозинство.

Движението няма да има председател и лидер, обясни един от говорителите му Ивайло Франц от София:

Учредихме общобългарско движение на протестиращите “Освобождение”, което да обедини и защити всички протестиращи и да наложи техните искания и решения на всички институции и власти в България. Реши участие в парламентарните избори 2013, за да не се пропилява енергията, надеждите и гласът и волята на народа български.

Другият говорител на движението е от Пловдив. Васил Кльонков, родственик на Левски и на Лазо Войвода:

Ще има коренни, радикални промени в тази държава. Ще започнем от главата. Рибата мирише от главата. Ще изметем цялата политическа олигархия, която е в момента. Ще намерим начин как да го направим.

Целта на движението: Да можем да проведем гласът на народа в изборния вот, а не да бъде взет от партиите отново.

На каква подкрепа ще разчита “Освобождение”: Много хора ще участват в движението. Бедна ви е фантазията. Не само това, не само това. Това движение представлява не само българите в България – представлява всичките българи в чужбина.

Всички искания на протестиращите ще бъдат обединени в платформа на следващото събрание на движението. Другите лица на протеста – Янаки Ганчев, Ангел Славчев, Дончо Дудев, Янко Петров, не участваха в създаването на движението.

Разграничението не е от нас като личности, а разграничението е във връзка с неща, които те искат да провеждат. Утре продължаваме с протестите.

1 коментар

  1. люспенето започна

    Люспенето провокирано от партийно представените в парламента партии започна.Разцепиха така наречените лидери на протестите и както се казва хубава работа ама байганьовска.Ганьо винаги е бил така разделен и затова сме на това дередже.Заветът на Хан Кубрат остава само като надпис на парламента,но не и като нещо значимо в съвременната българска история.Докога ли?