“Поморие” победи в морското дерби с Черноморец /Балчик/

ofk_pmОФК “Поморие” постигна победа в морското дерби с Черноморец /Балчик/. Възпитаниците на Радослав Боянов се наложиха с минималното 1:0 като домакини на стадиона в Несебър.

През първото полувреме единственото голово положение бе в актива на домакините. Милен Танев стреля директно от фаул, но вратарят на гостите изби. Християн Казаков направи добавки отблизо, но отново Христов спаси вратата от сигурен гол.

В началото на втората част съперниците си размениха по 1 положение, без обаче да се стигне до попадение. В 72-та минута гостите останаха с човек по-малко , след като 2-ри жълт картон получи Николай Иванов. 7 минути по-късно Поморие поведе. Начев фаулира Живко Илиев , за което главният арбитър отсъди дузпа. От бялата точка Бекир Расим бе точен за крайното 1:0.

В следващата среща Поморие гостува на Монтана на 06.04.2019 г. /събота/ от 19:00 часа.