Голям скандал на мача Левски- Литекс

Голям скандал стана на стадион “Георги Аспарухов”. Стойчо Стоилов извади тима в последната минута на първата част бесен от съдийството на Георги Йорданов при резултат 1:0 в полза на гостите. Реферът първо даде червен картон на Бьорн Йонсен в 15-ата минута, след като бутна два пъти Мигел Бедоя. Четири минути по-късно Данило Асприля вкара своя 11-и гол в първенството след страхотна грешка на Йордан Милиев.

В последната минута на първата част Рафаел Перез също бе изгонен. Защитникът направи невероятна глупост, след като хвана за гушата Мигел Бедоя в наказателното поле и го избута на земята. Реферът Йорданов освен, че показа втори червен картон отсъди 11-метров наказателен удар за “сините”.
Зад топката застана Роман Прохазка, но до изпълнение не се стигна. Причината затова е, че Стойчо Стоилов нахлу на терена и моментално нареди на останалите си девет играчи да напуснат моментално футболния терен. Треньорът на “оранжевите” Люпко Петрович бе против това действие, но нямаше какво да направи.

Съдията Йорданов прекрати срещата веднага след това и отсъди служебна победа на столичани, пише sportal.bg. Накрая Сектор “Б” празнуваше, тъй като “сините” ще останат залепени с Лудогорец на върха в класирането с актив от 38 точки.