Изключително добро представяне на Владимир Зографски в ски скоковете на Олимпийските игри

Изключително добро представяне постигна Владимир Зографски в ски скоковете на Олимпийските игри в Пьонгчанг.

Българският скачач влезе в майсторските топ 16 на нормалната шанца. Той се класира на 14-о място, което и най-доброто му постижение през сезона, след като най-доброто му класиране за Световната купа бе 26-а позиция и то на ски полети, а следващото му най-добро представяне бе да се класира 34-ти на последното състезание преди Игрите.

Това е и най-доброто постижение на български скачач на олимпийски игри, като рекордът досега бе Владимир Брейчев, който в Сараево ’84 завърши 19-ти.

Зографски постигна този успех след 101,5 метра и 106,8 точки от първия опит и 108,5 метра и 119,7 точки при втория опит и общо 226,5 точки. Именно второто скачане го изкачи толкова напред в класирането, като той постигна 8-и резултат в рамките само на вторите опити.

Шампион стана немецът Андреас Велингер с опити от 104,5 и 113,5 метра и общ сбор от 259,1 точки. На почетната стълбичка се качиха и двама норвежци Йохан Андре Фрайтаг и Роберт Йохансон.

В женския биатлон на 60-то място се класира най-добре представилата се българка в старта на 7,5 км по биатлон на Олимпийските игри в Пьонгчанг. Това бе Емилия Йорданова, която преодоля дистанцията за 23:50.00 минути, след като направи само една грешка в стрелбата.

От другите наши представителки в спринта Даниела Кадева завърши на 72-ра позиция с 3 грешки в стрелбата, Десислава Стоянова е 76-а с 5 грешки, а Милена Тодорова е 84-та с 2 грешки. Общо стартираха и завършиха 87 състезателки.