“Поморие” извоюва важна победа

p1160251ОФК “Поморие” победи с 1:0 гостуващия тим на ПФК „Добруджа 1919“ и спечели важни 3 точки, утвърждавайки се в първата половина на таблицата.

Мачът започна трудно за домакините, които допуснаха в 15-та минута гостите от Добрич да създадат чисто голово положение. Постепенно обаче поморийци взеха превес, осъществявайки териториално и игрово превъзходство. Пропуски направиха Тютюков, Живко Петков и Любомир Божинов.

През втората част играта стана двуостра. Двата тима създадоха опасности и пред двете врати. Ключов момент за крайния изход бе влизането в игра на Бекир Расим. Той се включи много добре в играта и раздвижи отбора с неговите офанзивни функции. В 81-та минута той отбеляза и единствения гол на мача и донесе 3-те точки за Поморие.

С тази победа домакините вече имат солиден точков актив, заемайки място веднага след лидерите в класирането.