ОФК “Поморие” победи с 3:0 “Загорец” /Нова Загора/

Отборът на ОФК “Поморие” победи с 3:0 “Загорец” /Нова Загора/ в контролна среща, играна на градския стадион в морския град.В топлия съботен следобед двата тима показаха приятна и динамична игра. Резултатът бе открит в 20-та минута от Ахмедов, който засече с крак след пас по замята на Шерденов. Домакините контролираха двубоя и създадоха няколко положения, които обаче не можаха да реализират, поради липса на концентрация. В 41-та минута Шерденов отбеляза рядко красив удар от 30 метра.

През II част в двата отбора бяха направени множество смени, което повлия и на качеството на играта.

Поморийци стигнаха до класическа победа, след като в 63-та минута Лозев насочи топката към вратата на “Загорец” и тя попадна в мрежата от рикошет на защитник на гостите.

Следваща контролна среща, преди откриване на футболния турнир в гр. Поморие, ОФК “Поморие” ще играе с отбора на ОФК “Карнобат” на 08.02. /сряда/ от 11:00 часа