“Поморие” загуби от “Банско”

Отборът на Поморие пропусна чудесна възможност да заеме третото място във Втора лига, което дава право на участие на бараж за влизане в Първа лига. Възпитаниците на Малин Орачев допуснаха изненадваща загуба с 0:1 като домакини на Банско.

Срещата започна неприятно за Поморие, тъй като още в 7-та минута Малин Орачев трябваше да прави принудителна смяна. Капитанът на тима Георги Петков получи контузия и на негово място влезе Мартин Василев. През първото полувреме “Поморие” владееше инициативата, но така и не успя да стигне до чисти голови положения. Изненадващо такива се откриха пред гостите. В 18-та минута Самсон засече с глава центриране отляво, но топката премина до дясната греда. В 35-та пък Кадифчин изпълни чудесно фаул, но Илиев плонжира и изби в корнер.

През втората част “Поморие” натисна. Морският тим бе близо до гол в 56-та минута, но удар с глава на Ахмедов мина до лявата греда. В 61-та минута гостите стигнаха до гол, благодарение и на късмета си. Далечен изстрел на Чепилов рикошира в крак на защитник на Поморие и топката влетя неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата на Илиев. До края на двубоя домакините не успяха да стигнат до чисто голово положение. Минутка преди края те имаха претенции за дузпа-за нарушение срещу Кирил Георгиев. Главният арбитър обаче не посочи бялата точка.

Състав на Поморие: Д. Илиев, Ахм. Ахмедов, Б. Расим, Г. Петков, Д. Лозев, Ж. Хаджиев, К. Георгиев, М. Танев, Р. Петров, Сл. Шопов, Ст. Жеков

Резерви: Д. Тодоров, Ж. Илиев, Ив. Иванов, Ил. Шерденов, М. Василев, Ст. Ганев, Хр. Казаков

Състав на Банско: Анг. Юсев, Ат. Чепилов, Ахм. Адемов, Ж. Самсон, К. Бонев, Л. Витанов, П. Лазаров, Т. Стоичков, Ст. Кадифчин, Р. Анев, Кр. Михайлов

Резерви: А. Абдиков, Ил. Христов, Хр. Кирев, Ив. Топузов, Ив. Цурев, Вл. Златинов