“Поморие” спечели морското дерби с “Несебър”

ОФК „Поморие“ спечели убедително регионалното дерби с Несебър. Воденият от Веселин Бранимиров тим се наложи като гост с класическото 3:0.

Първото полувреме премина при равностойна игра без сериозни положения и пред двете врати. Съперниците си размениха по няколко опасни удари от далечни разстояния. Все пак в 40-та минута “Поморие” успя да поведе в резултата. След центриране на Слави Шопов , Бекир Расим овладя на гърди и от въздуха прати топката в горния десен ъгъл.

През второто полувреме отново липсваха чисти голови положения. Въпреки това   54-та минута Живко Петков центрира отляво , а Антон Иванов от непосредствена близост удвои аванса на гостите.

До края на мача “Несебър” упражни натиск, но възпитаниците на старши треньора Веселин Бранимиров се защитаваха изключително компактно и не позволиха сериозни опасности пред вратата си. Крайният резултат бе оформен в 86-та минута от Ростислав Петров с премерен удар от границата на наказателното поле.

В следваща среща отборът на ОФК „Поморие“ отново е гост на ПФК „Струмска слава“ /Радомир/ на 04.11. 2017 г. /събота/,  от 14:30 часа.