„Поморие“ победи ФК „Черноморец 1919“ в последната си контрола

Последна контрола изигра ОФК „Поморие“ преди започване на първенството на Втора професионална лига. „Поморие“ победи  ФК „Черноморец 1919“ с 5:0  в контролен мач, игран на стадиона в Каблешково.    През първото полувреме играта бе равностойна, като и двата тима изтърваха по няколко положения.  В 43-та минута „Поморие“ поведе с хубав гол на Бекир Расим, който прати топката в горния десен ъгъл с далечен удар. В 52-та минута Живко Хаджиев с удар извън наказателното поле прати топката в долния ляв ъгъл за 2:0. Пет минути по-късно Теодор Стефанов се възползва от пас на Бекир Расим, оформяйки класиката в резултата. Иван Янчев в 83-та минута покачи на 4:0, а 3 минути по-късно Християн Казаков регистрира крайното 5:0.