Футбол: Поморие – Несебър 4:3

Отборът на ОФК Поморие победи Несебър в морско дерби като символичен домакин.Възпитаниците на Радослав Боянов се наложиха драматично с 4:3.

Още в 5-та минута отборът на Несебър поведе с удар от близко чрез Иван Цачев.Борис Тютюков от тима на Поморие можеше да изравни,но ударът му бе уловен от вратаря на гостите.Във 36-та минута на мача Живко Петков получи отличен пас и на празна врата изравни.

В самото начало на втората част Несебър получи право да изпълни дузпа, реализирана от Николай Костов. Поморие отговори бързо и в 53-та минута Живко Петков вкара за 2:2 с глава, след хубаво центриране от дясно. След час игра Християн Казаков стреля мощно от наказателното поле, но вратаря Здравков изби.

В края на срещата съперниците си размениха по още едно попадение. В 80-та минута Михаел Орачев с далечен удар намери долния десен ъгъл за 3:2. Четири минути по-късно Иван Цачев направи за 3:3.

В последната минута Иван Янчев от Поморие реализира четвъртото попадение.

Следваща среща Поморие гостува на Локомотив /ГО/ на 25.08./събота/.